SPoD’un Geçiş Sürecine Yönelik Hazırladığı “Cinsiyet Geçiş Kılavuzu” Yayını Çıktı

Trans kadın ve erkeklerin geçiş sürecine yönelik bilgi vermeyi amaçlayan bu yayın; SPoD‘un 2013 yılından beri devam ettirdiği trans grup terapisi toplantılarının ve danışmanlık hizmetinin bir devamı niteliğinde hazırlandı.

Kitapçık boyutlarında 40 sayfadan oluşan yayında; LGBTİ temel kavramlara,aile-okul-sosyal çevre odağında açılma sürecine, cinsiyet geçiş sürecinin nasıl başlatabileceğine, hastane sürecine, hukuki sürece dair bilgi veriliyor.

Eğitim,çalışma hayatı ve Türkiye hapishanelerindeki cinsiyet geçiş sürecinin ele alındığı bu yayında, trans kadın ve erkeklerin ve ailelerinin deneyimlerine yer veriliyor.

Hollanda Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu İnsan Hakları Fonu ve Sivil Düşün AB Programı kapsamında, Avrupa Birliği desteği ile hazırlanan yayın, basılı olarak SPoD ofisinden temin edilebileceği gibi, www.spod.org.tr üzerinden yayınlar bölümünden online erişim sağlayabilirsiniz. Eğer yayının kurumunuza gönderilmesini rica ediyorsanız lütfen e-posta ya da telefon yoluyla SPoD’a ulaşın.

Cinsel sağlık, psikolojik destek, cinsiyet geçiş süreci, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, açılma zorlukları, cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim tabanlı şiddet ve ayrımcılık konularında; 0850 888 5428 / 0850 888 LGBT numarası üzerinden danışma hattını hafta içi her gün (resmi tatiller hariç) 13.00-19.00 saatleri arasında arayabilirsiniz. Ayrıca; danisma@spod.org.tr adresine sorularınızı iletebilirsiniz.

Kaynak: http://spod.org.tr/duyurular/cinsiyet-gecis-kilavuzu-yayini-cikti

3 Yorum
  1. 24/07/2018

Yaz kızım...

Your email address will not be published.