Psikolojik Yardım Alınabilecek LGBTİ Sivil Toplum Kuruluşları Var mı?

LGBTİ’+lerin yaşadıkları psikolojik sorunlara destek olmak adına çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşları vardır.

SPOD LGBTİ  (İstanbul)

Cinsel yönelimi ya da cinsiyet kimliğinden kaynaklanan sorunları aşmada psikolojik desteğe ihtiyaç duyan bütün LGBTİ+ bireyler, derneğin Psikolojik Danışma programına destek alabilmek için başvurabilirler. Ruh sağlığı uzmanlarına ulaşabilmek için öncelikle aşağıdaki link üzerinden ulaşabilecek kısa formun doldurulması gerekiyor. Başvurunuzun ardından yapılacak bir ilk görüşme sonrasında uygun uzmana yönlendiriliyorsunuz.

Her ayın ilk Çarşambası ise SPoD Salon’da psikiyatrist Seven Kaptan öncülüğünde Trans Terapi Toplantıları düzenleniyor.

SPoD Psikolojik Danışma hizmeti başvuru formu için tıklayın.

SPoD Trans Grup Terapisi ve Danışma Toplantısı hakkında bilgi için tıklayın.

KAOS GL (Ankara)

KAOS GL Derneği, her şehirden yapabileceğiniz başvurulara danisma@kaosgl.org  adresi üzerinden danışmanlık veriyor. Dernek, homofobik-transfobik olmayan ruh sağlığı uzmanlarından destek almak isteyen kişilere bu adres üzerinden yanıt veriyor.

Danışma hattı; lezbiyen, gey, biseksüel, trans var oluşlarına, cinsel yönelime ve cinsiyet kimliğine, aileye açılma süreçlerine, askerliğe, çalışma hayatında, okulda ve üniversite kampüslerinde yaşadıklarımıza, cinsel sağlık ve sosyal yaşam alanlarına ilişkin tüm sorularınızı bekliyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Şişli Belediyesi

Cuma günleri 17.30 – 19.30 saatleri arasında ihtiyacı olan lgbti+ bireylere yönelik Psikiyatri Uzmanı tarafından psikiyatrik&psikolojik danışmanlık hizmeti konusunda yönlendirme yapılıyor.  Sağlık İşleri Müdürlüğü binasındaki ücretsiz hizmetten yararlanmak için randevu almak gerekmiyor.

Adres: Abide-i Hürriyet Cad. Mezarlık Çıkmazı Sok. No:3  Feriköy/ Şişli

Yaz kızım...

Your email address will not be published. Required fields are marked *